Filmklub

Filmklub

Gyalog galopp

2017. november 12. - auch w.

Mi történik, ha humoristák dolgozzák fel Artúr király legendáját, a kerekasztal lovagjait és a Szent Grál keresését? Ha a forgatáson nincs pénz a lovagok lovaira? És a trójai fanyúl cselébe apró hiba csúszik?

A bejegyzés trackback címe:

https://filmklub-tok.blog.hu/api/trackback/id/tr5313245827

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Rádóczi Natália 2017.11.14. 20:10:51

A Gyalogg galopp számomra egy nagyon szerethető, könnyed film. Szeretem a humorát, a szereplőit, a filmbeli megoldásait, mert mind egyedi sajátosságot hordoznak magukban. A középkori légkör érzékeltetése a maga mininmális szintjén is hatásos. Amikor a filmet néztem akarva-akaratlanul is a saját tapasztalataim jutottak eszembe: elképesztően hasonlított egy átlagos L'art pour l'art előadásra, vagy az egyik ismerősöm által megszervezett szülinapi zsúrra, melynek témája a lovagi torna volt. És valójában nem is rugaszkodtam el túlságosan a valóságtól, hiszen a Monty Python is a humor témája köré összeverődött társaság. A viccek pedig nagyon gyakoriak a környezetemben, így jó szívvel nevettem a filmben megjelenő legkisebb poénon is (persze legtöbbször inkább csak magamban kuncogtam, hogy ne zavarjam túlságosan a többi néző figyelmét). Tehát alapvetően közel áll hozzám a színészek által közvetített, művészileg is jól megfogalmazott, karateres szemléltetés, amely másoknak talán kissé abszurdnak is tűnhet.

Pálfi Dóra 2017.11.22. 15:46:50

A Monty Python féle humor nagyon távol áll tőlem. A filmben a lovakat helyettesítő kókuszdiók humorosak voltak számomra. Sok politikai utalás is volt benne.
Vicces, hogy milyen jól megoldották a filmet minimális költségvetésből, hiszen a jelmezek is teljesen korhűek voltak számomra. A csapat bejutási kísérletei a várba nagyon tetszettek. Elhiszem, hogy nagy sikert aratott, főleg a maga korában a film, hiszen az én édesapám is nagy rajongója. Ennek ellenére én egyedül lehet nem néztem volna végig a filmet mert számomra elég vontatott volt néha.

Krémer 2017.11.25. 15:38:39

Monthy Python humorával Bátyám ismertett meg még általános iskolás koromban és bár rengeteg Repülő Cirkusz részt megnézetett velem, akkor még nem nyerte el tetszésemet, valószínűleg nem is tökéletesen értettem. Később, gimnázium éveim végén pont a Gyalog Galopp kapcsán fedeztem fel újra őket és azóta is nagyon szeretem humorukat, abszurditásukat.
A Gyalog Galopp véleményem szerint egy rendkívül jó film, sokadik nézés után is meg tud nevettetni, ismerőseimmel sokat idézünk belőle. A csoport humorának egy példa mutató darabja, igaz munkásságukat a The Meaning of Life vagy a Something Completely Different filmek jobban reprezentálják, hiszen azok úgyond munkásságuk "Best Of"jaiként is fel lehet fogni.
Mind a Gyalog Galopp és Brian élete című filmet vetíteném gimnazistáknak történelem óra keretein belül mert rendkívül sok utalás van a ténykere és elemzés után elgondlkodtatóan hatna rájuk.
A film újra nézése után felmerült bennem a kérdés, hogy dolgozott, dolgozik e azóta hasonló humorral csoport, van e a Monthy Pythonnak utódja? Erre a kérdésre azóta se kaptam választ így nyugodtan kijelenthetem, hogy a Monthy Pythonnak nincs párja, egyedi és örök.

auch w. 2017.11.26. 11:05:24

@Rádóczi Natália: A L'art pour l'art sokat merített Monty Pyton-ból. Az angol humor persze nem mindenkinek jön be, bár a Gyalog galopp elég emészthető formája (örülök, hogy Önnek bejön). Ezt nézve olyasmikre is rá lehet csodálkozni, amiket természetesnek veszünk - pedig teljesen abszurdak.

auch w. 2017.11.26. 11:08:52

@Pálfi Dóra: Ma már biztos máshogy készítették volna el, végtére is eltelt közben negyven év. Az biztos, hogy van egy generáció, amelynek számára ez óriási kultuszfilm lett: a film abszurditása segített a valós élet abszurditását is elfogadni, vagy legalább a humor távolságtartásával szemlélni. Ma már egészen biztos, hogy mást jelent a néző számára.

auch w. 2017.11.26. 11:16:56

@Krémer: Úgy tudom, volt/van folytatása Monty Pytonnak, bár talán ők voltak azok, akik határozottan kialakítottak egy új szemléletű műfajt. Később az Armando Iannucci Show hangvétele volt nagyon hasonló, vagy a The Mighty Boosh. De ezek nem nagyon jutottak el Magyarországra, valószínűleg azért, mert itt nem egyértelműen népszerűek: van, aki imádja, és van, aki gyűlöli.

marfoldinora 2017.11.26. 20:34:09

Merész témaválasztás volt a Monty Python részéről a Szent Grál legendája hiszen az angol kultúra fontos része, az Artúr-mondakör alapja, ők pedig éppen ezt parodizálják ki. Szórakoztat, tele egymást követő klasszikus jelenetekkel, okosan tálalt butaságokkal. Úgy gondolom azért találja a legtöbb ember viccesnek mert a szórakoztatás több típusát vegyíti egyetlen filmben. Van benne helyzetvígjáték, szójáték, abszurdum, politikai/rendszert kritizáló humor, egyházbírálat, szexuális utalás, a nézők teljes semmibe vétele stb. Mikor lát az ember ennyi stílust egy filmben ennyire zökkenőmentesen ötvözve?! Szinte minden jelenetet, sort ismer mindenki, még azok is akik nem látták a filmet, és ennél jobban szerintem semmi sem mutatja meg ennek a filmnek nagyságát.

auch w. 2017.12.02. 12:42:54

@marfoldinora: A sokféle műfaj ötvözése mellett még saját stílusa is van a filmnek. Sőt stílust teremtett, utána sokan próbálták utánozni. És ahogy írja, a sok műfaji eszköz miatt mindenki talál olyat benne, amit szerethet.

Kovácsné Orbán Klaudia 2017.12.02. 18:06:46

A Gyalog Galopp című filmet talán nem is emlékszem mikor láttam először, de hasonlóképpen ahogy az előzőekben leírta csoporttársam én is a bátyámmal láttam. Valóban én sem értettem mindent akkor, és az angol humorral érdekes viszonyban vagyok, bár azt mondhatom, hogy inkább kedvelem mint nem.
Kedvenc jelenetem egyébkén a filmben a fekete lovagos rész.
Nekem az is tetszik amiről a témája szól. Humorral fűszerezve könnyed filmként mutatja be a középkor egy fontos részét.
Szerintem a mi korosztályunk számára is könnyen emészthető film, bár megosztó is mint azt a hozzászólásokból is le lehet szűrni.

auch w. 2017.12.02. 19:02:40

@Kovácsné Orbán Klaudia: A fekete lovagos rész talán a legtöbbet idézett jelenet az egész filmből. Nem véletlenül, szinte a film védjegyévé vált. Talán még az is jól tudja fogadni, aki egyébként hadilábon áll az angol humorral :)

b.lala 2017.12.02. 22:59:55

A gyalog galopp avagy a Holy Grail számomra a humoros régi filmek kategóriájába sorolható könnyű darab. Tény és való, hogy miközben egy könnyen megoldott részen nevettem: mikor a lovaglást imitálta a társaság, párhuzamosan a nevetéssel eszembe jutott, hogy ma hogyan is oldanák meg ennek kivitelezését és mennyi nem mai megoldás. Azonban pontosan ez a film "bája". A történet alapja Artúr király, így mindenképpen a történelmi háttér nagyon befolyásoló lehetett volna és komollyá válhatott volna a mű. Ez azonban a nézők szerencséjére nem így lett, így a mostani generáció számára is egy könnyed, humoros filmnek számít.

Ildikó Mikolicz 2017.12.04. 23:49:25

Nem is értem, hogy nem láttam még eddig ezt a filmet, hiszen ez valami zseniális! Nem vagyok igazán az elvont és abszurd filmek kedvelője, ez azonban a páratlan angol humorral megfűszerezve nagyon is elnyerte a tetszésemet. A lovaglás imitálása megnevettetett, habár még így is a film közepén esett le, hogy hát pont ezért "Gyalog galopp" a címe. Rengeteg benne a túlzás, az idősíkok váltakozása és az animációs részek megjelenése pedig váratlanul érik a nézőt. A film merészen kritizálja a politikát, valamint görbe tükröt állít a középkor társadalma elé. Ahogyan a többiek írták, valóban egy könnyed, szerethető, humoros film.

SzabóEn 2017.12.05. 12:12:37

A Gyalog galopp az egyik nagy kedvencem. Kiskoromban láttam először és azóta nagyon sokszor láttam már, kétszer színházi változatban is. Szeretem az angol humort, jók a karakterek és a témaválasztás is, hiszen ezt önkritikaként is felfoghatjuk. Vicces és elmés párbeszédek vannak benne, melyek sokszor a mindennapjaimba is beépültek, az egyik kedvenc megállapításom az első pár percben hangzik el: "honnan tudod, hogy király? - mert nem olyan fülig szaros mint mi.." Mennyire egyszerű... és nem csak számomra, hiszen kultusz fim lett belőle. Mindenki ismeri a Fekete lovagot, a Vérnyulat vagy akár az általam legtöbbször látott jelenetet az Őrök jelenetét...
Szórakoztató, merész és kreatív.

auch w. 2017.12.05. 16:35:07

@b.lala: Szerintem a könnyed megjelenítés mellett azért eléggé "mély" is a film. Éppen az angolok számára kiemelten fontos legendát dolgozza fel, belekeverve a jelenkort, jól érzékeltetve, milyen viszonyunk is van manapság az identitásunkat meghatározó legendáinkról.

auch w. 2017.12.05. 16:38:06

@Ildikó Mikolicz: Kivételesen tényleg egy jó címfordítás, az eredetit nehezebb lenne visszaadni magyarul, és kevésbé lenne érthető számunkra. Nem is hiányzik, hogy a Szent Grál teljesen hiányzik a címből.

auch w. 2017.12.05. 16:43:43

@SzabóEn: Jó, hogy hangsúlyozza az önkritikát, mert ez elsősorban az angolokról szól. Monty Python-ék leginkább a saját angolszász kultúrájukat figurázzák ki (bár nyilván sok ponton kapcsolódnak emiatt az egyetemes kultúrához is), a magyar kultúrában jóval később talán a Magyar vándor volt ilyen.

Nóra Lénárd 2017.12.07. 10:01:16

Számomra ez az alkotás A Film. Rengetegszer volt alkalmam megnézni mind kicsinek mind gimisként, egyetemistaként. Nagyon kevés olyan film van (számomra) ,amit sokadszorra is olyan örömmel nézek meg, mint először. Ezenkívül minden korosztály megtalálja benne a számára humoros viccet. Persze mindezt abszurd, mégsem erőltetett módon.
@SzabóÉn bennem is megfogalmazódott az, hogy érdekes, hogy az emberekbe akkora nyomot hagynak ezek a mondatok, hogy utána egymásnak idézgetik és "beépülnek a mindennapjaikba". Egyszer voltam egy baráti társaságban,ahol pont ezt a mondatot idézték, majd megkérdeztem, hogy neki is ez-e a kedvenc filmje, de kiderült, hogy ő csak hallotta még nem is látta a filmet.

Varga Orsolya 2017.12.07. 16:41:48

Az egész film arról szól, hogy abszurd, “vicces” jelenetek során mutatja be Artúr király meg a lovagjai hányattatásait vándorútjuk alatt. A vizuális és szöveges poénok sokoszor abszolút különböző, össze nem illő dolgok “találkozásaira,ütközéseire” épülnek, mint a teljesen elképzelhetetlen viták a középkorban, például a különféle hőmérsékleti zónákról, vagy osztályharcokról.
Ez a fajta angol humor nagyon nem az én világom. Fogalmazzunk úgy, hogy ezt a filmet nagyon kínkeservesen sikerült végignéznem. Nem tartom magam túlzottan komoly embernek, de úgy látszik, hogy az angol humorhoz talán picit mégis túl komoly vagyok.

DicsaReginaKrisztina 2017.12.10. 19:59:27

Kellemes meglepetés volt számomra a film. A megvalósítása és a kivitelezése nem a legjobb, de szerintem itt inkább a poénokon volt a hangsúly. Bizony több jeleneten is elmosolyodtam.
"Ne mondd ki azt a szót! De melyiket?" rész volt az egyik csúcsjelenet. A boszorkány "megállapítás" pedig különösen tetszett.
Voltak benne abszurd jelenetek, amiket nem mindig tudtam hova tenni, de attól függetlenül tetszett!

auch w. 2017.12.11. 18:23:07

@Nóra Lénárd: Az idézeteket azért is ismétlik ennyi idő múlva még mindig, mert valami jellegzeteset mondanak ki a saját világunkról, nem csupán Arthur király koráról. Vagy éppen a történelmi filmek készítésének abszurditásairól.

auch w. 2017.12.11. 18:26:36

@Varga Orsolya: Érdekes, én éppen azt mondanám, hogy az angol humor túlságosan komoly, már-már "akadémikus" humor, ezért nehéz érteni. Az amerikai filmvígjátékok világa könnyebben érthető, mert a hétköznapi élet poénjaira épül, míg ez inkább a művelt, de az önmagával szemben is kritikus értelmiségi réteg poénjaira. Ami persze sokszor éppen e réteg számára válik végtelenül idegesítővé.

auch w. 2017.12.11. 18:40:59

@DicsaReginaKrisztina: A kivitelezés "minősége" leginkább a szűkös költségvetésnek köszönhető. De ugyanez eredményezett jó néhány poént is.

Kovácsné Németh Csilla 2017.12.12. 14:18:57

Az abszurd angol humor leghíresebb társulatának kultuszfilmje, a filmtörténelem legjobb vígjátéka. Ezt a filmet vagy imádni lehet, vagy utálni, a poénok sajátossága miatt. Aki nem szereti az angol humort, annak nem is ajánlatos belekezdenie sem.
A film szerintem nagyszerűen megidézte az emberek fejében élő középkort, és a költségkímélés miatt kitalált „ló nélküli lovaglás” a film egyik meghatározó motívuma lett. (lódobogás kókuszdióval)
A történet alapja Artúr király és a Kerekasztal lovagjainak legendás vándorútja, amelynek célja, hogy megtalálják a Szent Grált. A Gyalog galoppban a felhőkből kitekintő Úr ad utasítást Artúrnak és lovagjainak a kehely felkutatására. Abszurd, vicces jelenetek során mutatja be Artúr és lovagjai hányattatását. Az egyik legjobb film, amit valaha láttam.

Cservenyák Kornélia 2017.12.13. 18:46:24

A film számomra vicces, de tudok olyat nem is egyet, akinek nem tetszik, vagy nem érti a filmet. Ez az angol humor, megosztja a véleményt, ahogy Artúr király és a lovagok a Grált keresik. Számomra szórakoztató, mulatságos. Észrevétel, hogy a filmben, Artúr és a lovagok tiszta szép ruhában vannak a többi szereplő koszos, mocskos, ez a középkorra utalhat, ahogy csak a király és az előkelő emberek voltak rendezettek. Tetszett, hogy kigúnyolták az akkori rendszert eléggé nagy bátorságra utalt abban az időben, bár néhol már kicsit soknak éreztem. Mivel fiammal együtt néztük ő könnyebben meg tudta fogalmazni a véleményét már a film elején: „Anya ennek semmi értelme!”ez szerintem is igaz, bár a sok rajzfilm bevágás tetszett neki is, így fenn tartotta az ő figyelmét is. Összességében jónak tartom a filmet, bár nem biztos hogy végig néztem volna otthon , így viszont örülök, hogy az órán ott voltunk és megnéztük!!!!

Cintiab 2017.12.13. 18:50:14

Ezt a filmet nagyon örültem, hogy a listára lett téve, régi kedvenc. Könnyed, humoros, abszurd egyes jeleneteknél. Aki szereti a Monthy Pyton alkotásokatt, szerintem ezt is fogja, lehetetlen nem élvezni a poénokat benne. Nagyszerűen jeleníti meg a középkort az alacsony költségvetés ellenére, pont emiatt nem is zavar a magyar címe. Hiszen lovakat nem használnak, csak a lépteik hangját utánozzák kókuszhéjjal az "ügetések" során. Kedvenc jelenetem, mikor Artúr párbajba kezd a Fekete lovaggal, majd utóbbi karakter kijelenti: "Egyezzünk ki döntetlenben!" Mindezt karok és lábak nélkül, ami még viccesebbé teszi a dolgot, hogyan képesek az egész mű alatt komolyak maradni. Említést érdemel még a Fanyúl, a Lovagok, akik azt mondják, Ni!, az antiochiai Szent Kézigránát és persze a Legendás fekete szörny.

szegesdi2 2017.12.13. 22:40:26

A gyalog gyalopp az abszurd humor egy örök klasszikusa. Ezt a típusú filmet vagy szereti az ember vagy utálja. A társulat minden tagja több karaktert személyesített meg a filmben, ami már önmagában egy humort kölcsönöz a filmnek, a karakterek és maguk a szituációk, a szóhasználat is humor rejt. A történet, és maga jelenkori párhuzam is vicces, mégis azzal hogy nagyon vontatott számomra már zavaró és ezért kicsit veszít az értékéből az élvezhetőség miatt. Viszont azt se kell elfelejteni, hogy mikor készült a film és még mindig élvezhető. Számomra a kedvenc rész a filmben a kehely keresésének történetei közül Sir Lancelot története a Mocsár várban. Az ottani uralkodó arra kényszeríti tutyimutyi fiát, hogy vegye el egy gazdag úr lányát. A herceg nyíllal segélykérő üzenetet lő ki, amelyet Sir Lancelot kap meg. A lovag lemészárolja a vidáman készülődő násznépet, hogy megmenthesse a levél küldőjét, akit nőnek vél. Ez egy igazi fekete humor,ami az egész filmet átszövi.

Zsombor Artner 2017.12.14. 18:16:52

Kultuszmű. Az angol humor vitathatatlan megtestesítője. Ifjonti korom egy régen elfeledett emléke a Gyalog Galopp. Számos év távlatából is derengett, hisz sekély nyomot nem képes hagyni. Újra megtekintve ismét lesújtott. Mintha egy csapat jelmezbe bújtatott dilinyós kardforgató feltette volna az életét arra, hogy készakarva kábítson az övön aluli humorbombáival. Lelkes mosolyok, jóízű kacagás, ami kíséri a filmet, de az iróniába átívelő kegyetlen, sokszor erőltetett viccek láttán s hallatán egy horkantás hagyja el a szájat miközben jókora ütés éri tenyérrel a homlokot. Móka móka hátán, okosan kifundált történet, ám a befejezés kissé összecsapott. Ha figyelmünket elkerülné az idős történész halála talán nem is értenénk, hogy miért fejeződik be oly hirtelen a kaland.

hajnalbrigi 2017.12.14. 22:04:41

A gyalog galopp pont egy olyan film, amit ha valami ismer akkor vagy szereti vagy sem. De ilyen az angol humor is. Vagy imádja az ember vagy idegesíti.
A film egy történelmi film, amit azok is tudnak élvezni akik nem szeretik az efféle időszakban játszódó műveket. Például én. De ezt mégis kedvelem.
A filmben a viccesebbnél viccesebb, komikusabb történések követik egymást. A jelenetek önmagukban humorosak, de összefűzve adják a film történeti vonalát. Arthur király eleinte lovagokat toboroz majd a Szent Grál keresésére vállalkozik.
A film levetítése után tudtam meg, hogy milyen alacsony költségvetésből is készült. Ez nekem felsem tűnt. Nekem ez is a filmhez tartozott, a hangulatához, a komikumát adta. (A lódobogás vagy a repülő tehén “effekt”)
A párbeszédek a jelenetek mind brutál viccesek. Ennyi idő után is megnevettet ez a film.
Rengeteg dolgot tudnék mondani erről a filmről mi tetszik, min nevettem nagyokat vagy mik a nagy kedvenceim. Még talán idézni is tudnék belőle :)

Kétségtelenül ez az a film amiről lehet beszélni és ugyan nincs mondanivalója de mindenkinek van róla véleménye.

NémethAnna94 2017.12.14. 22:52:22

Örülök, hogy ezt az abszurd filmlista az ehhez hasonló szintén abszurd, de nagyon humoros filmekkel üdítővé vált. Nekem sem a kedvencem a középkor és az ebben a korban játszódó filmeket őszintén szólva inkább kerülöm, de ez egy vidám film volt, szerettem nézni. Tipikusan az angol humor alapjaira épült, ami néhol bosszantó, de javarészt mulatságos.

Ramóna Kovács 20 2017.12.15. 00:16:36

Igazán mulatságos volt számomra ez a film. Igen alacsony költségvetésből dolgoztak a film készítői azonban így is jól érhető volt a történet és megdolgoztatta a képzeletemet. A legviccesebbek számomra a " lovak" voltak. Eleinte kissé abszurdnak és furcsának találtam, de aztán hozzászoktam ezekhez az "érdekes kis jószágokhoz" . Bár jómagam inkább a látványosabb, grafikailag jól kidolgozott filmeket részesítem előnyben . Azonban a szereplők is rendkívül humorosak voltak és maga a történet is nagyon sokszínű remekül kifigurázza az adott történelmi korszakot.

Fábián Anna 2017.12.15. 01:00:46

Számomra ez a film könnyed volt. Az ebbe a korba nem illő megnyilvánulásokat és történéseket humorosnak találom. Ma már igazi klasszikusnak számít a film, rengetegen imádják és sokan nem igazán értik a humort a képtelenebbnél-képtelenebb poénokban. Annak, aki szereti az angol humort csak ajánlani tudom!

h.j.lili 2017.12.15. 14:46:32

Számomra a Gyalogg-galopp egy nagyon kedves emlék volt. Egyszer láttam még kb 7-8 éve, a családommal. Azóta nem láttam így izgultam, amikor órán megnéztük, mert nem akartam elrontani ezt a jó emléket. Féltem, hogy nem fog tetszeni. Mert pl. a "Brian élete"-t én nem tudtam megnézni, nekem az túlságosan távol állt tőlem. Nem nevettem egyik poénon sem, nem keltette fel az érdeklődésemet, és egyáltalán nem tetszett, és csak arra tudtam gondolni, mikor lesz vége, mit csinálhattam volna ezalatt a filmnézési idő alatt. ÍGy tartottam, hogy hátha a "Gyalogg galopp" sem fog tetszeni, de szerencsére ez másodszori megnézésre is ugyanúgy tetszett, mint 8 évvel ezelőtt. :) Sőt, most több poént értettem, és jobban élveztem az egész filmnek a humorát, a színészek zseniális alakítását, nagyon jó élmény volt. Azt hiszem óra után beszéltünk is, hogy kicsit olyan színházias az egész. Olyan jól szórakoztam ezen a filmen, mint pl.: a "Beugró" magyar műsoron. Mert az improvizálás, az egyszerű színtér, és csak a humor, nagyon közel áll ez a film a szívemhez, jót nevettem. Jó kedvre derített, szeretem :)

Jánosy Zsófia 2017.12.15. 21:49:28

Én sem először láttam a filmet, de szerintem most is van benne olyan poén, mit nem értek, vagy olyan, mi nem tűnt fel. Az angol humor befogadása nagyon függ az aktuális állapotomtól. Nagyon fárasztó tud lenni, ha valaki eleve fáradt, de lelazítani is képes és nagyon sokat nevettetni, amikor kipihent vagyok. Elsőre nagyon zavaró volt, hogy nem tudom megjegyezni ki kicsoda, mert mindenki olyan gyanúsan hasonló. Most már nagyon jól szórakoztam amikor néztem azon, hogy tudom, csak páran játszanak benne.
Az egész film egy vicc. Páratlan és egyedi, a tartalmassága nehezen megfogalmazható.
Kedvenc részem a vége (és nem azért mert vég van.. :) vége van? ) :).

Tarcsafalvy.Livia 2017.12.15. 22:08:23

Vegyes érzelmekkel álltam neki ennek a filmnek, mert jó pár évvel ezelőtt bátyám már próbálta megnézetni velem, nem sok sikerrel. Ennek ellenére kíváncsian vártam mert csak néhány részlet maradt meg bennem, pár híresebb jelenet. Kellemesen csalódtam a filmben, néha ugyan elvesztettem a fonalat, de sok rész megnevettetett, szeretem ezt a fajta humort. Számomra a sajátos nyelvezete is megnyerő volt. Kedvenc részeim a Szent Gránát eldobása és a halál hídján való átkelés volt, de a lópatkó dobogás imitáció is végig jó hangulatot adott a filmnek. Örülök, hogy a sok más stílusú film között jutott idő egy vidámabb vígjátékra is, hiába volt ez is teljesen abszurd és elvont a maga módján.
süti beállítások módosítása